Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła
16 czerwca 2024 r.

   1. Przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą. Miło nam widzieć wśród nas gości – pielgrzymów, którzy przybyli do św. Antoniego. Niech pielgrzymowanie do naszego antonińskiego sanktuarium opromieni Wasze życie nadzieją i innymi potrzebnymi darami. Dzisiaj – Festiwal Antoniański, który rozpocznie się Mszą św. za Urzędem Gminy o godz. 14:00. W czasie festiwalu wystąpi Halina Frąckowiak i wiele innych zespołów. Dzisiaj po Mszach św. zarządzona przez ks. biskupa zbiórka do puszek pod chórem i przy wyjściu obok zakrystii na tzw. Exodus Młodych czyli spotkanie młodzieży, które odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia br. w  Zwierzyńcu pod hasłem „Wstań i żyj". Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne tego dzieła.
  W tym tygodniu:
  • w poniedziałek - św. Brata Alberta, zakonnika.
  • we wtorek – od godz. 7:30 czytanie próśb i podziękowań do św. Antoniego, a o godz. 8:00 i 18:00 Msze św. zbiorowe w tych intencjach z kazaniami.
  • w środę – dzień imienin naszego o. Iwo Janusza, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza św. imieninowa we wtorek o 18:00.
  • w piątek – Msza św. w intencji dzieci i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego o godz. 8:00.
  • w przyszłą niedzielę – Msza św. wieczorna będzie sprawowana przy kaplicy  Na Wodzie.

    
  Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do odpustu. Dziękujemy osobom z poszczególnych miejscowości, które wykonały przepiękne wieńce. Strażakom za przywiezienie tak potrzebnych ławek ze swoich remiz. Strażakom za pilnowanie porządku. Dziękujemy tym, którzy przynieśli różne dary  na odpust. To jest szczególny wyraz wielkości waszych serc,   że   umiecie   się  podzielić.   Dziękujemy starszym i młodszym, którzy tworzyli asystę procesji odpustowych: orkiestrze, chórkowi i inaugurującemu swoją działalność gminnemu chórowi św. Antoniego, straży pożarnej (baldachim), panom noszącym chorągwie, paniom noszącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy organizacji odpustu.

  Nabożeństwa czerwcowe codziennie  o 17:30.

  W punkcie z dewocjonaliami można nabyć m. in. pamiątki z naszego sanktuarium i Kalendarze Radecznickie na przyszły rok 2025.

  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Aleksandra Wachowicz z Radecznicy. Wieczny odpoczynek...

Ogłoszenia stałe

- Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.


- Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na prace remontowe przy bazylice i w klasztorze.   

- Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści