Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
V Niedziela Zwykła
5.02.2023 r.


1. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś jest V Niedziela Zwykła a jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna oraz gospodarcza. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za obecność na Mszy Świętej celebrowanej przez naszego pasterza ks. bpa Mariana Rojka, w Dniu Życia Konsekrowanego 2 lutego.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru na dalszy remont schodów a zwłaszcza na zakup drewna dębowego.   

Ofiary od Róż Żywego Różańca:
od Teodory Duma z Latyczyna 400 zł,
od Krystyny Buczek z Latyczyna 300,
od Teresy Batorskiej z Gruszki Zaporskiej 420 zł,
od Jerzego Batorskiego z Zaporza 550 zł.

Wszystkie Msze Święte z bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy Świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.

3. W tym tygodniu:

  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników: Piotra Chrzciciela - Pawła Miki i Towarzyszy.    
  • We wtorek - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz 8:00 i 17:00 Msza św. Zbiorowa w tych intencjach. Także dziś wspomnienie św. Kolety z Corbie - dziewicy.  
  • W środę - dzień powszedni.       
  • W czwartek - dzień powszedni.
  • W piątek - wspomnienie św. Scholastyki - dziewicy. O godz. 15:00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego z modlitwą na nas samych, nasze rodziny, parafię, za naszą Ojczyznę i o pokój na Ukrainie oraz o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.     
  • W sobotę - wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Masza Święta dla chorych o godz. 11:00, w bazylice z sakramentem Namaszczenia. Prosimy o przywiezienie naszych chorych i starszych.   
  • W przyszłą niedzielę - VI Niedziela zwykła. W tym dniu po sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na zakup drewna dębowego na schody pokutne.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku 2023 odbędzie się 7 maja.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści