Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXXII Niedziela Zwykła
11.11.2018 r.

         
1. Dzisiaj przeżywamy 32 niedzielę zwykłą w ciągu roku kościelnego. Dzisiaj dziękujemy Bogu za naszą Ojczyznę, w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Wcześniej przed Mszą o godz. 11.40 inscenizacja historyczna w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radecznicy. Serdecznie witamy wszystkich parafian i pielgrzymów. Przed świątynią zbiórka do puszek na kościół prześladowany.
2. Miesiąc listopad - czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszej bazylice nabożeństwo za naszych zmarłych o godz. 16.30 a następnie Msza święta za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - po sumie zmiana tajemnic Kół Żywego Różańca.
  • W poniedziałek - dzień powszedni.
  • We wtorek o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
    Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. Tego dnia wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski.
  • W środę - wspomnienie Świętych męczenników Mikołaja Tevelicia i towarzyszy.
  • W czwartek - wspomnienie Św. Dydaka z Alcali - zakonnika - Patrona braci zakonnych.
  • W piątek - dzień powszedni. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej - zakonnicy, Patronki III Zakonu,. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
  • W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo dla FZŚ. W tym dniu wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny - dziewicy i męczennicy.
5. Dziękujemy za wszystkie dary do naszej kuchni klasztornej. Dziękujemy za kwiaty, które kolejny raz przyozdobiły naszą Bazylikę. Wielkie Bóg zapłać - Ofiarodawcom.
6. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
7. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
8. W ostatnim okresie została założona nowa krata do kaplicy św. Antoniego. Dziękujemy za wykonanie i montaż, oraz za wszystkie inne prace wykonane przez dobrodziejów z Gruszki Zaporskiej. Dziękujemy również paniom, które ostatnim tygodniu pracowały w ogrodzie klasztornym. Zapewniamy pamięć w zakonnej modlitwie.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Czesława Pastuszaka z Podlesia Dużego.
   Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.   Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści