Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła
24 września 2023 r.

  1. Przeżywamy 25 Niedzielę zwykłą. Cieszymy się, że są wśród nas pielgrzymi, którzy przybyli na to święte miejsce prosić Boga przez pośrednictwo św. Antoniego o potrzebne łaski.
  2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek - błogosławionego Władysława z Gielniowa, kapłana naszej bernardyńskiej prowincji i patrona Warszawy oraz pierwszy dzień nowenny przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe będą odmawiane po Mszach św. wieczornych.
  • we wtorek - świętych męczenników Kosmy i Damiana. Jest to dzień imienin naszego br. Damiana Bobla, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza św. imieninowa w tym dniu o godz. 18:00. Naszą modlitwą obejmijmy także w tym dniu Solenizanta - naszego Współbrata - o. biskupa Damiana Muskusa. Także we wtorek - czytanie próśb i podziękowań do św. Antoniego od godz. 7:30 i o godz. 8:00 i 18:00 Msze św. zbiorowe w tych intencjach;
  • w środę - świętego Wincentego a Paulo, kapłana;
  • w czwartek - świętego Wacława, męczennika;
  • w piątek - święto św. Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała oraz Godz. Miłosierdzia o godz. 14:45
  • w sobotę - świętego Hieronima, kapłana i dra Kła;
  • w przyszła niedzielę - rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będą codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną czyli o godz. 16:30. Od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne w niedziele i w tygodniu o godz. 17:00.
  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną św. Antoniego i swoich patronów oraz życzliwości od ludzi na każdy dzień.
  3. We wtorek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII i ich rodziców czyli Msza św. o 18:00 i spotkanie w salce klasztornej.
  4. Przy Krzyżu Szymona Tkacza są wystawione Franciszkańskie Kalendarze Misyjne na przyszły rok. Nabywając ten kalendarz i składając za niego ofiarę wspierasz działalność misyjną naszej bernardyńskiej prowincji zakonnej. Bóg zapłać.
  5. Dzisiaj po Mszach św. FZŚ przeprowadza zbiórkę ofiar na media katolickie, a więc w połowie przeznaczoną na Katolickie Radio Zamość, a w połowie na radio Maryja. Bóg zapłać
  6. W punkcie z dewocjonaliami można nabyć m. in. pamiątki z naszego sanktuarium i Kalendarz Radecznicki na przyszły rok.
  7. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marianna Jaźwińska z Radecznicy. Wieczny odpoczynek...


Ogłoszenia stałe

- Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.


- Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na prace remontowe przy bazylice i w klasztorze.   

- Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści