Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XX niedziela zwykła
18.08.2019 r.


1. Dzisiaj dwudziesta Niedziela Zwykła, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona. Czas wakacji, czas urlopów nie zwalnia nas od niedzielnej Eucharystii. Dziś po sumie nabożeństwo dla FZŚ.
2. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymek na Jasną Górę i zarazem miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu.

3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j.w.
  • W poniedziałek - dzień powszedni.
  • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
     Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. Także dziś wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  • W środę - wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  • W czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • W piątek - o godz. 15.00. Koronka i Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - Święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • W przyszłą niedzielę - dwudziesta pierwsza Niedziela zwykła.
    
4. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę i błogosławieństwo Boga. Polecajmy dzieci i młodzież przebywających na wakacjach, by nie zaniedbywali praktyk religijnych a zwłaszcza codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii.
5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
6. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
7. Bardzo dziękujemy za ofiary na remonty naszego klasztoru. Dobiegły prace przy elewacji od strony ogrodu, które wyniosły 170 tyś zł. Trwają prace przy zmianie dachu na schodach pokutnych. Kosztorys tych prac 120 tyś zł. Na te prace mamy dotację od Konserwatora Wojewódzkiego z Lublina 55 tyś zł. i od Starostwa w Zamościu 8 tyś zł. Na ten cel jako cegiełka został wydrukowany nowy kalendarz na rok 2020. Zapraszamy do nabycia w kiosku.
8. Dziękujemy również za wszystkie dary, ziemiopłody do kuchni klasztornej z Gruszki Zaporskiej, z Podlesia Dużego, z Wólki Czernięcińskiej, Latyczyna i Radecznicy. Bóg zapłać. Bóg zapłać za dar serca.
9. Jest organizowana, w dniach 30 sierpnia - 01 września pielgrzymka do Wilna (Litwa) I kilku Sanktuariów w Polsce. Zapisy w zakrystii.
10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana + Bronisław z Chłopkowa i + Zofia z Podlesia.Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści