Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
X Niedziela zwykła
6.06.2021 r.


1. Dzisiaj X Niedziela zwykła. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś niedziela adoracyjna i gospodarcza. Za wszystkie ofiary na nasze remonty naszego zespołu klasztornego staropolskie - Bóg zapłać.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.
Dzisiaj w Gruszce od godz. 16:00 modlitwa przy kaplicach przydrożnych o dobre urodzaje.
O godz. 16:30 Msza św. w domu Strażaka w tej intencji.
Przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17:30 nabożeństwo ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Jezusowego.
W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17:30.

Do naszych świątyń przychodzimy w maseczkach.

Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - dzień powszedni.
  • We wtorek - dziewiąty dzień - wtorkowej Wielkiej Nowenny przed doroczną uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach. Serdecznie zapraszamy. Wieczorną Eucharystię będą sprawować księża Neoprezpiterzy z naszej diecezji, którzy przed święceniami w naszym klasztorze odbyli zamknięte rekolekcje. Także dziś wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • W środę - dzień powszedni. W tym dniu spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klasy 7 - ej i ich rodziców. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją eucharystyczną, następnie Msza św. i spotkanie na auli. W czasie nabożeństwa odprawimy jak zawsze nabożeństwo do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek - zakończenie oktawy Bożego Ciała i święcenie wianków, kwiatów.
  • W piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - pierwszy dzień odpustu św. Antoniego. Msze św. z kazaniami o godz. 7:00 i 8:00 następnie o godz. 10:00 i 12:00. O godz. 15:00 Msza św. o stosowną pogodę na czas odpustu. O godz. 17:00 procesja na stawy św. Antoniego, Nieszpory i o godz. 18:00 Msza św. Po Eucharystii modlitwa z "Kapelą Turobińską" do 21:00. Adorację całonocną w bazylice, prowadzą pielgrzymi z Janowa Lubelskiego.
  • W przyszłą niedzielę - XI Niedziela zwykła - odpust św. Antoniego z Padwy. Zmiana tajemnic różańca świętego w niedzielę 20 czerwca.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za ofiary składane na remont schodów pokutnych i przypór przed bazyliką i klasztorem tutaj w bazylice, na źródłach. Za wszystkie dary do kuchni klasztornej na utrzymanie kleryków z naszej diecezji przed święceniami kapłańskimi.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary wpłacane w ostatnim tygodniu na konto klasztoru, o którym mamy informacje na stronie internetowej i jak również przekazane tutaj, od indywidualnych dobrodziejów na utrzymanie sanktuarium i naszej wspólnoty zakonnej, parafii. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ. Dziękujemy również za dary do kuchni klasztornej.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści