Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXVII Niedziela Zwykła
2.10.2022 r.


1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dzisiaj niedziela adoracyjna i gospodarcza. Ofiary na schody pokutne. Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka po sumie. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30 przez cały miesiąc październik. Wieczorna Eucharystia o godz. 17:00. Także dziś wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

 • W niedzielę - j. w.
 • W poniedziałek - w kościołach franciszkańskich zgodnie z tradycją w godzinach wieczornych należy odprawić nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka zwane Transitus. Zapraszamy wiernych, dobrodziejów naszego klasztoru na godz. 17:00, a zwłaszcza Braci i Siostry FZŚ i Młodzież Franciszkańską.
 • We wtorek -
  uroczystość św. Ojca Franciszka, porządek w naszej bazylice świąteczny. Po sumie procesja Eucharystyczna. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Bp Robert Chrząszcz z Krakowa. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny. Czytanie próśb do św. Antoniego o godz. 9:30.

 • W środę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
   W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej:
 • W I czwartek - Msza św. o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17:00, w której dziękujemy za naszych kapłanów.  
 • W I piątek - Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. O godz. 15:00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego z modlitwą na nas samych, nasze rodziny, parafię, za naszą Ojczyznę o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  W tym dniu
  wspomnienie NMP Różańcowej.
 • W sobotę - dzień powszedni.
 • W przyszłą niedzielę - XXVIII Niedziela Zwykła. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na dalszy remont schodów pokutnych i utrzymanie naszego klasztoru. Dziękujemy za wszystkie dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać.
Został wydrukowany kalendarz Radecznicki na rok 2023 jako cegiełka na ten cel. Kosztorys tych prac będzie wynosił ok. 320 tysięcy. Bóg zapłać za każdą ofiarę a zwłaszcza na zakup drzewa dębowego.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni, patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia święta w przyszłym roku 2023 odbędzie się 7 maja.
9. Na bocznych ołtarzach są wyłożone karty z prośbą o jasne, zadeklarowanie się o wierze naszych rodzin i nas osobiście. Prosimy o podpisy, koniecznie trzeba podać nr naszego Peselu. Można druki zabrać do domu i umożliwić naszym chorym i starszym na terenie naszej parafii.
10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Stanisława oraz Jerzego z Zaporza a także Ryszarda z Chłopkowa.
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści