Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
II Niedziela Adwentu
4.12.2022 r.


1. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Dziś obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dar serca na Ukrainę składamy do puszek, które są przy wyjściu z bazyliki. Tradycyjnie jest to niedziela adoracyjna i gospodarcza. Za każdą ofiarę na klasztor i wykonywane prace - Bóg zapłać. Zapewniamy modlitwę, naszej wspólnoty zakonnej. Roraty (Msza Święta wotywna o NMP codziennie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział a zwłaszcza dzieciom. W bazylice Roraty (Msza Święta wotywna o NMP) od poniedziałku do soboty o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Patronem dnia jest dziś św. Barbara - patronka górników. Swoje Imieniny również przeżywa o. Krystian - proboszcz parafii. W dniu Jego święta składamy Mu serdeczne życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie Msze Święte z bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy Świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - dzień powszedni.
  • We wtorek - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz 8:00 i 17:00 Msza św. Zbiorowa w tych intencjach. Dziś wspomnienie św. Mikołaja.
  • W środę - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W czwartek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Porządek Mszy św. w bazylice świąteczny. O godz. 12:00 suma odpustowa pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika - Metropolity Lubelskiego. Tego dnia dla naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które potrwają do soboty.
  • W piątek - drugi dzień rekolekcji. Msze Święte z kazaniami - godz. 7:00 i 8:00 po południu o godz. 15:00 i 17:00. W Chłopkowie o godz. 9:00 a w Podlesiu o godz. 11:00. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej.
  • W sobotę - trzeci dzień rekolekcji. Msze Święte z kazaniami - godz. 7:00 i 8:00 po południu o godz. 15:00 i 17:00. W Chłopkowie o godz. 9:00 a w Podlesiu o godz. 11:00. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej.
  • W przyszłą niedzielę - III Niedziela Adwentu. W tym dniu po sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

W kiosku klasztornym są opłatki i świece wigilijne. Są również nasze kalendarze z Radecznicy. Wszystkie ofiary są przeznaczone na zakup drewna dębowego na schody pokutne.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie dary, ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na zakup drewna dębowego na schody pokutne.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni, patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku 2023 odbędzie się 7 maja.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp.
Genowefa
z
Gruszki Zaporskiej
.
Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści