Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
31.05.2020 r.


1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne, publiczne odmówienie hymnu "Veni Creator". Dzisiaj o godz. 16:00 Msza św. w kaplicy na źródłach św. Antoniego o dobre urodzaje. Wcześniej w Radecznicy i w Zaporzu, przy kaplicach przydrożnych modlitwa i błogosławieństwo pól. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
Po południu w Bazylice Msza św. o godz. 15:00 o zatrzymanie epidemii koronawirusa. Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

Dziś zakończenie nabożeństw majowych o godz. 17:30. Od jutra nabożeństwa czerwcowe również o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
Codziennie o godz. 20:30 w naszych rodzinach odmawiajmy różaniec aby jak najszybciej ustała epidemia koronawirusa, w Polsce i na świecie.
Musimy modlić się i pokutować, aby w tym czasie chronić świętość życia i Eucharystii, umacniać wiarę i pielęgnować kult św. Antoniego. Dziękować Bogu za dar wolnej Ojczyzny. Królowo Polski módl się za nami.

Nasza bazylika jest otwarta przez cały dzień, możliwość codziennej modlitwy i spowiedzi świętej.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - j. w.
 • W poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W naszej bazylice PORZĄDEK ŚWIĄTECZNY. Również tego dnia przypada Dzień Dziecka.
 • We wtorek - VIII dzień Wielkiej Nowenny do św. Antoniego. O godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8:00 i 18:00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
    Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
 • W środę - dzień powszedni.
   W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej:
 • W I czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W I piątek - Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8:00, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Objazd chorych w parafii, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej. O godz. 15:00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
 • W I sobotę - Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie do NMP i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00.
  Msza
  Święta
  na cmentarzu przed odpustem św. Antoniego z Padwy o godz. 15:00. Czytanie wypominek od godz. 14:30. Kartki z imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msza Święta o godz. 13:30 dla dzieci Rocznicowych I Komunii Świętej. W tym dniu modlitwa o dobre urodzaje w Gruszce Zaporskiej - godz. 16:00 przy krzyżu w pobliżu domu strażaka i Msza św. Podobnie jak w ubiegłym roku. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.


4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu. Niech Pan wynagrodzi Waszą dobroć.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary wpłacane w ostatnim tygodniu na konto klasztoru, o którym mamy informacje na stronie internetowej i jak również przekazane tutaj, od indywidualnych dobrodziejów na utrzymanie sanktuarium i naszej wspólnoty zakonnej, parafii. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Rozpoczął się kolejny etap renowacji "Wielkich Schodów" pokutnych. W tym roku przewidziana jest renowacja elewacji zewnętrznej, odwodnienie fundamentów i pomalowanie. Koszt prac 205 124, 31 zł. Dziękujemy wszystkim za dary do kuchni klasztornej i wszystkie ofiary na utrzymanie klasztoru i parafii.
9. Podziękowanie dla braci strażaków za pracę na stawach św. Antoniego. Zapraszamy jeszcze na sobotę na godz. 9:00 aby dokończyć pracę.
Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści