Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
VI Niedziela zwykła.
17.02.2019 r.

         
1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. W dniu 01 marca 2019 roku Mszą św. o godz. 15.00. celebrowaną przez ks bpa profesora Jana Śrutwę - seniora naszej diecezji rozpocznie się sympozjum naukowe związane ze 100 - leciem powrotu ojców bernardynów do Radecznicy, (było to 5 kwietnia 1919 roku). Zapraszamy wszystkich, którzy kochają dzieje historyczne tego miejsca. Sesję naukową przeprowadzą profesorowie z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - dzisiaj po sumie spotkanie formacyjne franciszkańskiego zakonu świeckich. W najnowszym nr "Niedzieli" sprawozdanie o pielgrzymce życia konsekrowanego w dniu 2 lutego, do naszego sanktuarium.
 • W poniedziałek - dzień powszedni.
 • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
  Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
 • W środę - dzień powszedni.
 • W czwartek - dzień powszedni.
 • W piątek - Święto katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Jest to dzień Imienin o. Polikarpa. Życzymy Mu wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy i życiu zakonnym, oraz opieki swoich Patronów. Msza św. w jego intencji tego dnia o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy aby podziękować dobremu Bogu za dar powołania zakonnego i kapłańskiego.
 • W przyszłą niedzielę - po sumie nabożeństwo dla FZŚ.

4. Dziękujemy za wszystkie dary do naszej kuchni klasztornej. Wielkie Bóg zapłać - ofiarodawcom.
5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
6. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
7. W tym roku zapraszamy na pielgrzymki zagraniczne; do FRANCJI, termin:
26.04-03.05 i do MEDJUGORIE, termin: 21-29.06 - szczegółowe informacje w zakrystii lub na plakatach.
8. Członkowie Kół Różańcowych w ostatnim okresie złożyli ofiary na Msze Święte:
 • z
  Gaju Gruszczańskiego
  - zelatorka Leokadia Dumała - 300 zł, Bóg zapłać wszystkim.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Annę Rudnicką z Gruszki Zaporskiej.
   Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści