Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
II Niedziela zwykła
19.01.2020 r.


1. Dzisiaj II Niedziela zwykła. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dzisiaj po sumie spotkanie formacyjne dla FZŚ. Dzisiaj również Dzień Imienin przeżywa ks. Bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy i o. Mariusz Lepianka w Leżajsku, pierwszy proboszcz tutejszej parafii w latach 1981- 1987.

Zakończyła się wizyta duszpasterska naszych rodzin. Dziękujemy za wszystko, za czas, życzliwość, posiłki i za wszystkie ofiary. Niech św. Antoni - Patron wspólnoty parafialnej wyprosi u Boga wiele łask Bożych.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - j. w.
 • W poniedziałek - dzień powszedni.
 • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
  Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. Również w tym dniu wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Także Dzień Babci.
 • W środę -
  dzień powszedni. Dziś obchodzony jest Dzień Dziadka.
 • W czwartek - dzień powszedni.
 • W piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i d-ra kościoła. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę - (25 stycznia), zostaną przeprowadzone nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych, chętnych zapraszamy na godz. 9.00. W sobotę w Święto Nawrócenia Św. Pawła kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 • W przyszłą niedzielę - Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Także w tym dniu wspominamy św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

    Opłatek dla naszych strażaków i orkiestry gminnej, będzie w klasztorze 2 lutego po Mszy św. o godz. 17.00.
   Zostały złożone ofiary na Msze św. Kół Różańcowych;
   zelatorka Stanisława Chołota z Latyczyna - 200 zł.
   zelator Jan Szaran Gruszka Zaporska - 400 zl.
   zelatorka Alina Śledź Zaporze 400 zł.
   zelatorka Helena Maciąg Radecznica 260 zł.
   
4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu.
7. Zapraszamy chłopców na ministrantów do służenia przy ołtarzu. Spotkanie formacyjne w każdą sobotę o godz. 10.00.
8. W dniach 20 - 28 czerwca 2020 roku, jest planowana pielgrzymka do Medjugorie. Bliższych informacji udzielamy, w zakrystii lub na stronie Internetowej klasztoru.
Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści