Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie
III Niedziela Adwentu
16.12.2018 r.

         
1. Dobry Bóg pozwala nam przeżyć kolejne dni adwentu. Tydzień temu zakończyły się nasze rekolekcje przeprowadzone o. Tadeusza Fostakowskiego z Kowla na Wołyniu, który bardzo dziękuje za wsparcie materialne na tamtejszy klasztor franciszkański w kwocie 7. 350 zł. Dziękujemy Wam, za liczny udział i trwajmy w tych dobrych postanowieniach.
2. Roraty w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci (z lampionami) z rodzicami oraz młodzież do bierzmowania. Dzieci za obecność otrzymają plakat i naklejki.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - dziś - po sumie rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus a następnie spotkanie formacyjne dla FZŚ.
 • W poniedziałek - dzień powszedni.
 • We wtorek o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
  Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
 • W środę -
  dzień powszedni
  .
 • W czwartek - dzień powszedni.
 • W piątek - dzień powszedni. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę - dzień powszedni.
 • W przyszłą niedzielę - IV niedziela adwentu.

4. Dziękujemy za wszystkie dary do naszej kuchni klasztornej. Wielkie Bóg zapłać - Ofiarodawcom.
5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
6. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
7. Dziękujemy za udział delegacji naszej parafii w pogrzebie + Zofii - mamy o. Sadoka.
8. Franciszkańska Młodzież Oazowa w niedziele po Mszach o godz. 10.00, 12.00 i 17.00, w czasie Adwentu rozprowadza kartki świąteczne. Ofiary są przeznaczone na wyjazd formacyjny do Łodzi.
9. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje zbiórkę darów na najbardziej potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia. Kosz będzie wystawiony przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelki dar serca składamy Bóg zapłać.
10. Świeca caritas do nabycia w kiosku klasztornym.
11. W najbliższy piątek od godz. 9.00. objazd chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych zgłaszamy w zakrystii. W sobotę spowiedź święta w naszej bazylice od godz. 7.00. - 11.00. i po południu od godz. 16.00. do 18.00.

         Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści