Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
V Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza
15.05.2022 r.


1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dzisiaj na sumie dzieci przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie wielkanocne w klasztorze dla róż różańcowych i FZŚ.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  • We wtorek - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz 8:00 i 18:00 Msza św. Zbiorowa w tych intencjach. Tego dnia VI dzień wielkiej nowenny 9 wtorkowej przed dorocznym odpustem ku czci św. Antoniego. Na Wieczorną Eucharystię zapraszamy młodzież i ich rodziców na spotkanie przed sakramentem bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli w dniu 24 maja ks. bp Mariusz Leszczyński.  Przekazujemy radosną wiadomość, że od tego wtorku, od 17 maja, rozpoczynamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej bazylice, jako owoc misji świętych w naszej parafii, zgodnie z pozwoleniem Ordynariusza naszej diecezji bpa Mariana Rojka. Adoracja będzie trwała po Mszy Świętej o godz. 8:00 do godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy, by dziękować za dar naszej diecezji w trzydziestą rocznicę jej powołania i dar naszej parafii w czterdziestą rocznicę jej erygowania. Modlić będziemy się za naszą Ojczyznę i dar pokoju na Ukrainie. Dziś wspomnienie św. Paschalisa Baylon - zakonnika.
  • W środę - wspomnienie św. Feliksa z Cantalice - zakonnika.
  • W czwartek - dzień powszedni.
  • W piątek - święto św. Bernardyna ze Sieny - szczególnego patrona ojców bernardynów w Polsce i na świecie. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa - prezbitera i Towarzyszy.
  • W przyszłą niedzielę - VI Niedziela Wielkanocna. W tym dniu 22 maja poświęcenie pól od godz. 16:00 i Msza Święta w Gruszce Zaporskiej.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie dary do kuchni klasztornej.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni, patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Dziękujemy za każdą ofiarę. Ostatnio za prace przy „rozbudowie systemu zagospodarowania i odprowadzenia wód deszczowych" wokół bazyliki i murów przy placu odpustowym, zapłaciliśmy firmie 231 699 zł.
Obecnie remontujemy dom na posesji którą Urząd Marszałkowski zwrócił jako dobra klasztorne zabrane w latach pięćdziesiątych tamtego wieku.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści