Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22.11.2020 r.


1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Celebruiemy dzisiaj w liturgii Kościoła uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi rodzaju ludzkiego. Dzisiaj uświadamiamy sobie prawdę o konieczności naszego przygotowania się na ostateczne spotkanie z Bogiem w wieczności. Zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.
Do naszych świątyń przychodzimy w maseczkach.

Przez listopad o godz. 17:00 będzie Msza św. sprawowana na sposób gregoriański. Wcześniej o godz. 16:30 nabożeństwo za ich dusze z modlitwami.
Warunki zyskania odpustu zupełnego przez cały listopad: spowiedź święta, stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu - nawet lekkiego i przyjęcie Komunii świętej. Odpust ofiarujemy tylko za jedną duszę.

Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - j. w.
 • W poniedziałek - dzień powszedni.
 • We wtorek o godz. 7:30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8:00 i 17:00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach. Dzisiejszą wieczorną Mszę św. transmituje telewizja EWTN.
  W tym dniu także wspomnienie  świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac - prezbitera i Towarzyszy.
 • W środę - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Odpust parafialny w Czermęcinie. Ks. Proboszcz Bolesław zaprasza. Suma odpustowa o godz. 11:00.
 • W czwartek - dzień powszedni.
 • W piątek - wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego - prezbitera. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę -
  wspomnienie
  św. Jakuba z Marchii - prezbitera
  . Zapraszamy chętnych chłopców na ministrantów. Spotkanie formacyjne, w każdą sobotę o godz. 15:00.
 • W przyszłą niedzielę - I Niedziela Adwentu.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu. Niech św. Antoni patron wyprasza wiele łask Bożych dla naszych przyjaciół i dobrodziejów.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary wpłacane w ostatnim tygodniu na konto klasztoru, o którym mamy informacje na stronie internetowej i jak również przekazane tutaj, od indywidualnych dobrodziejów na utrzymanie sanktuarium i naszej wspólnoty zakonnej, parafii. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Są już w naszym kiosku do nabycia świece na stół Wigilijny. Niech ta świeca towarzyszy w naszych domach, pamiętając o najbiedniejszych i samotnych. Zachęcamy do nabycia naszych kalendarzy na 2021 rok.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Bogdana z Latyczyna, oraz o. Mariusza gwardiana i proboszcza w latach 1981-1987, budowniczego kościołów, w Chłopkowie i w Podlesiu..
Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści