Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
16.06.2019 r.


1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii świętej Wielkanocnej.
   Dzisiaj po południu od 14.30 poświęcenie pól i modlitwa o dobre urodzaje w Gaju Gruszczańskim, Radecznicy i Zaporzu, a o godz. 16.00 Msza święta na stawach św. Antoniego.

3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j.w.
  • W poniedziałek - wspomnienie Brata Alberta Chmielewskiego - zakonnika, patrona Franciszkańskiego zakonu świeckich rejonu lubelskiego.
  • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
     Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
  • W środę - Msza święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu za przygotowanie scen teatralnych o św. Antonim i św. Franciszku.
   Środa to także dzień Imienin O. Iwo. Życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy i życiu zakonnym.
  • W czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy mieszkańców poszczególnych miejscowości o przygotowanie kaplic w parku. W Chłopkowie procesja po Mszy świętej o godz. 8.30 a w Podlesiu po Mszy świętej o godz. 16.00. Wszystkich parafian zapraszamy.
  • W piątek - o godz. 15.00. Koronka i Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - dzień powszedni.
  • W przyszłą niedzielę - po Mszy św. o godz 12.00. będzie nabożeństwo dla FZŚ.
    
4. Dziękujemy za wszystkie dary złożone do kuchni. Wszystkim dobrodziejom i parafianom dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dorocznych uroczystości odpustowych. Dziękujemy policji, strażakom za porządek, za wykonanie wieńców, układanie kwiatów w bazylice oraz za dar odnowionych chorągwi procesyjnych. Niech św. Antoni wyprosi za dobroć Waszych serc wiele łask Bożych.
5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
6. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali pieniądze na elewację klasztoru. Kosztorys prac wynosi - 170 tyś zł. Nie mamy na ten remont dotacji.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści