Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXIII Niedziela zwykła
05.09.2021 r.


1. Dzisiaj XXIII Niedziela zwykła. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś w Chłopkowie o godz. 12.00 odbędzie się parafialne dziękczynienie za plony, czyli nasze parafialne dożynki. Bardzo prosimy poszczególne wioski z naszej parafii o udział w tej uroczystości i przygotowanie wieńcy dożynkowych.
Dziś I niedziela miesiąca - niedziela gospodarcza, dziękujemy za wszystkie ofiary wspierające prace remontowo-konserwatorskie przy naszym sanktuarium. Dziś także możemy wesprzeć naszych misjonarzy ofiarami składanymi do puszek umieszczonych przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Za odruch dobrego serca, w imieniu naszych misjonarzy, składamy staropolskie Bóg zapłać. Dziś wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.
Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

Do naszych świątyń przychodzimy w maseczkach.

Wszystkie Msze Święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.
Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie naszego klasztoru składane tutaj do puszek i na konto klasztoru. Bóg zapłać.
  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - Rocznica Proklamacji Bazyliki św. Antoniego z Padwy.
  • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
  • W środę - przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Siewnej - Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew.
  • W
    czwartek - wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy - dziewicy, patronki III Zakonu w  Polsce.
  • W piątek - o 14.30 będziemy odmawiać różaniec i będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 15.00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W sobotę - dzień powszedni.
  • W przyszłą niedzielę - XXIV Niedziela zwykła. W Warszawie odbędzie się Msza beatyfikacyjna Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez masmedia oraz o modlitwę dziękczynną za dar Ich beatyfikacji.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za ofiary składane na remont schodów pokutnych i przypór przed bazyliką i klasztorem. Dziękujemy za wszystkie dary do kuchni klasztornej.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary wpłacane w ostatnim tygodniu na konto klasztoru, o którym mamy informacje na stronie internetowej i jak również przekazane tutaj, od indywidualnych dobrodziejów na utrzymanie sanktuarium i naszej wspólnoty zakonnej, zwłaszcza na wzmocnienie jego fundamentów od strony ogrodu zakonnego i na dalsze remonty schodów pokutnych. Całość tych prac będzie kosztować 275 tys. zł.

       

Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia święta w przyszłym roku odbędzie się 1 maja.
9. Informacja dla pacjentów Ośrodka Zdrowia w Radecznicy
Informuję, że z dniem 01.09.2021 NZOZ Ośrodek Zdrowia w Radecznicy przenosi swoją działalność do Ośrodka Zdrowia wTworyczowie.
Powodem przeniesienia działalności jest remont Ośrodka Zdrowia w Radecznicy . W czasie przeprowadzania generalnego remontu w budynku Ośrodka Zdrowia - nie jest możliwe prowadzenie działalności medycznej. Prosimy więc pacjentów o zrozumienie i cierpliwość.
Pacjenci, zapisani na listę bazową Ośrodka Zdrowia w Radecznicy mogą czuć się całkowicie bezpieczni. Będą mieli dalej świadczony pełen zakres usług - tak jak dotychczas.
Do dyspozycji pacjentów będzie lekarz rodzinny, pediatra, pielęgniarki, położna i ja - lek. chorób. wewnętrznych Adam Wac.
Z uszanowaniem - lek. Adam Wac
Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści