Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 r.

   1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj po sumie i Gorzkich Żalach nabożeństwo dla FZŚ.
  W tym tygodniu:
  • we wtorek - czytanie próśb i podziękowań do św. Antoniego od godz. 7:30 i o godz. 8:00 i 17:00 Msze św. zbiorowe w tych intencjach;
  • w piątek – dzień imienin wikariusza naszej parafii: o. Polikarpa Chudego, którego polecamy Waszym modlitwom. Msza św. imieninowa o 17:00.
  • w przyszłą niedzielę – przypada tzw. niedziela Ad gentes: dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórki ofiar po Mszach św. na cele misyjne. Bóg zapłać
  Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną św. Antoniego oraz swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.

  Przez  cały Wielki Post Droga Krzyżowa  w piątki o godz. 6:30 i o godz. 16:30, a w niedziele o godz. 9:30. Zaś Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w niedziele po sumie, która jest bez kazania.  

  Serdeczne Bóg zapłać jedenastu panom z Gaju Gruszczańskiego, którzy wczoraj – zebrani przez swojego sołtysa - pomogli w wiosennym porządkowaniu roślin na skarpie  przed klasztorem.


  Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku z dewocjonaliami gdzie można nabyć m. in.:  pamiątki z sanktuarium.

  Ponieważ zostało trochę Kalendarzy Radecznickich na bieżący rok, dlatego bardzo prosimy, aby je zabrać przy wyjściu z kościoła za dowolną ofiarę i dać lub przesłać osobom kochającym nasze sanktuarium lub kiedyś związanym z naszym sanktuarium. Bóg zapłać.

  W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: śp. Stanisław Oleszek z Latyczyna. Wieczny odpoczynek

  Ogłosić w Chłopkowie: Msza św. w Chłopkowie w tym tygodniu  w piątek o 15:00 przed Drogą Krzyżową za + Sławomira Zalewę (od Roberta Wypycha)

  Ogłosić w Podlesiu: Droga Krzyżowa w Podlesiu w piątek o 16:00.

Ogłoszenia stałe

- Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.


- Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na prace remontowe przy bazylice i w klasztorze.   

- Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści