Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
V Niedziela Wielkiego Postu
29.03.2020 r.


1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku. Msze Święte jak w każdą niedzielę i święta z dodatkową o godz. 15:00 w intencji o ustanie epidemii coronawirusa. Wszystkie Msze święte z Bazyliki są transmitowane przez internet, facebook - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.

Codziennie o godz. 20:30 w naszych rodzinach odmawiajmy różaniec aby jak najszybciej ustała epidemia koronawirusa, w Polsce i na świecie.
Musimy modlić się i pokutować, aby w tym czasie chronić świętość życia i Eucharystii, umacniać wiarę i pielęgnować kult św. Antoniego. Dziękować Bogu za dar wolnej Ojczyzny. Królowo Polski módl się za nami.
W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 6.30 i 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po sumie, oraz Droga Krzyżowa o godz. 9.30. którą poprowadzą.
w V Niedzielę WP - mieszkańcy Latyczyna,
w Niedzielę Palmową - mieszkańcy Radecznicy.
W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - dzień powszedni.
  • We wtorek - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
  • W środę - dzień powszedni. Od 01 kwietnia Wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.
    W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej:
  • W I czwartek - Msza Święta o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W I piątek - Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Objazd chorych w parafii jest odwołany. Zachęcamy wszystkich chorych i starszych w parafii do uczestnictwa duchowego we Mszy św. przez internet klasztorny. Aby spełnić warunki I Piątku, zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. na sposób duchowy.
  • W I sobotę - Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie do NMP.
  • W przyszłą niedzielę - o 7.00. Godzinki o Męce Pańskiej.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu.
7. Dziękujemy wszystkim za ofiary wpłacane w ostatnim tygodniu na konto klasztoru, o którym mamy informacje na stronie internetowej i jak również przekazane tutaj, od indywidualnych dobrodziejów na utrzymanie sanktuarium i naszej wspólnoty zakonnej, parafii. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. W dniach 20 - 28 czerwca 2020 roku, jest planowana pielgrzymka do Medjugorie. Bliższych informacji udzielamy, w zakrystii lub na stronie Internetowej klasztoru.
9. W dniu 7 czerwca w Warszawie będzie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.
W dniach 1-3 maja do Kalwarii Zebrzydowskiej i innych sanktuariów. Informacje w zakrystii.
10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego - można składać w zakrystii lub do skarbony pod chórem.
11. Tradycyjnie Franciszkański Zakon Świeckich, organizuje dary dla najbiedniejszych. Składamy je do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.
12. Wykorzystajmy trwający Wielki Post, aby spojrzeć na nasz świat z perspektywy wiary. Pamiętajmy o spowiedzi świętej i pojednaniu w naszych rodzinach.
13. W sprawie spowiedzi Wielkanocnej prosimy wcześniej się umawiać przez telefon. Od jutra będzie dyżur w konfesjonale od godz. 7:00 do 10:00 i po południu od 16:00 do 19:00. Bardzo prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych. Do wtorku (31 marca) Msza Święta wieczorowa o godz. 17:00. Od 01 kwietnia Wieczorna Msza św. o godz. 18:00.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści