Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXVIII niedziela zwykła
13.10.2019 r.


1. Dzisiaj dwudziesta siódma Niedziela Zwykła, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. W październiku o godzinie 16:30 nabożeństwo różańcowe, a Msza Święta wieczorna o 17:00. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj szczególny dzień w naszej Ojczyźnie, dzień wyborów naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Także w dniu dzisiejszym Dzień Papieski. Przy świątyniach w naszej Ojczyźnie zbiórka pieniędzy na fundację III Tysiąclecia Jana Pawła II, dla zdolnych dzieci i młodzieży z wielodzietnych rodzin. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Również dziś po Mszy św. o godz.  12.00, zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca, procesja różańcowa dla wszystkich chętnych wokół bazyliki. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. W tym dniu wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego - prezbitera.
3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - obchodzimy ogólnopolski Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu o nauczycielach i katechetach, którzy kiedyś uczyli nas, a obecnie uczą dzieci i młodzież z naszych miejscowości i parafii.
  • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
     Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. W tym dniu wspomnienie Św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła. Tego dnia odbędzie się spotkanie dla uczniów klasy 8-ej Szkoły Podstawowej przed bierzmowaniem. Rozpoczęcie o godz. 16.30 modlitwą różańcową, następnie Msza Św. i spotkanie formacyjne w auli klasztoru.
  • W środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru kard. Wojtyły na papieża w 1978 roku.
  • W czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W piątek - święto św. Łukasza, ewangelisty i szczególnego patrona służby zdrowia. Tego dnia zbiórka ziemiopłodów dla naszego Wyższego Seminarium do Kalwarii Zebrzydowskiej. Owoce ziemi, prosimy dostarczyć w piątek do godz. 16.00. Bóg zapłać za dobroć ludzkich serc dla Seminarium i naszego klasztoru. O godz. 15.00. Koronka i Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - wspomnienie Św. Piotra z Alkantary.
  • W przyszłą niedzielę - dwudziesta dziewiąta Niedziela zwykła. W tym dniu po sumie spotkanie formacyjne dla FZŚ.
   Zapraszamy uczestników pielgrzymki do Medjugorie która odbyła się w czerwcu b.r. - na Mszę św. (20 października)  o godz. 12.00 i spotkanie w auli klasztoru.
4. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu z Gaju Gruszczańskiego, Radecznicy, Latyczyna, Gruszki Zaporskiej i Czernięcina.
7. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy chłopców na ministrantów do służenia przy ołtarzu. Spotkanie formacyjne w każdą sobotę o godz. 10.00.
8. W Argentynie zmarł o. Piotr Kotyła, misjonarz z naszej bernardyńskiej prowincji, pochodzący z Latyczyna. Pogrzeb śp. O. Piotra odbył się Buenos Aires w minioną sobotę. W naszej bazylice też pragniemy modlić się za Zmarłego w najbliższy wtorek na Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy rodzinę i wiernych.
Wieczny odpoczynek...





Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści