Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXXIII niedziela zwykła
17.11.2019 r.


1. Dzisiaj trzydziesta trzecia Niedziela Zwykła, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dzisiaj w naszym sanktuarium gościmy zespół muzyczny Akord z Tarnopola - Ukraina. Po Mszy świętej przy bazylice rozprowadzają płyty muzyczne. Dzisiaj jest obchodzony światowy dzień ubogich. Po sumie nabożeństwo dla FZŚ. W tym dniu wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej - zakonnicy - Patronki FZŚ. Dziś III zakon może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji Święta św. Elżbiety zakonnicy.
Przez cały listopad o godz 16.30 nabożeństwo żałobne za naszych zmarłych a o godz 17.00 Msza Św. za ich dusze na sposób gregoriański. Zachęcamy do udziału w modlitwie wypominkowej.

W tym tygodniu bracia zakonni z naszego klasztoru będą roznosić opłatki na stół wigilijny:
 • w poniedziałek Gaj Gruszczański od godz. 9.30 i po południu od godz. 15.15 - Radecznica bloki i domy w pobliżu klasztoru,
 • we wtorek Latyczyn,
 • w środę Gruszka Zaporska,
 • w czwartek Zaporze,
 • w piątek Radecznica ul. Zamojska, Uście, Ludowa i ulice przylegające,
 • w sobotę Radecznica - pozostałe domostwa.
 • Chłopków, Podlesie Małe i Duże p. Mieczysław. Będzie informacja w następną niedzielę.

3. W tym tygodniu:
 • W niedzielę - j. w.
 • W poniedziałek -
  rocznica poświęcenia katedry w Zamościu. Także wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny - patronki młodzieży polskiej, która również patronuje Ruchowi Czystych Serc.
 • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
     Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. W tym dniu wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy. Również we wtorek spotkanie dla kandydatów z 8 klasy Szkoły Podstawowej w Radecznicy. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, a następnie spotkanie w auli w klasztorze.
   W dniu 19 listopada (we wtorek) do godz. 15.00 zbiórka starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez                   Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio".
 • W środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego - prezbitera.
 • W czwartek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • W piątek - o godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu wspomnienie św. Cecylii - dziewicy i męczennicy - patronki muzyki i chórów kościelnych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem posługują w naszych parafiach.
 • W sobotę - dzień powszedni.
 • W przyszłą niedzielę - trzydziesta czwarta Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.
   
4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
7. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy chłopców na ministrantów do służenia przy ołtarzu. Spotkanie formacyjne w każdą sobotę o godz. 10.00.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Genowefę z Zaporza. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek....


Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści