Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
21.04.2019 r.


1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
  Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Liturgia pozwala nam doświadczyć miłości Jezusa Zmartwychwstałego.
2. Dziś porządek w Bazylice świąteczny. Przez cały tydzień przeżywamy okres świąteczny. O godzinie 17.40 zapraszamy na modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
   Także dziś dzień Imienin Brata Anzelma. Życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy i życiu zakonnym.
3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j.w.
  • W poniedziałek - porządek w Bazylice świąteczny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 strażaków, członków orkiestry, osoby składające na kwiaty, osoby pomagające przy budowie Grobu i pozostałych, którzy przyczynili się do organizacji Triduum Paschalnego. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na KUL.
  • We wtorek - drugi dzień - wtorkowej Wielkiej Nowenny przed doroczną uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 18.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
     Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
  • W środę - 4 dzień w oktawie Wielkanocy.
  • W czwartek - 5 dzień w oktawie Wielkanocy.
  • W piątek - o godz. 15.00. Koronka i Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia nie ma postu.
  • W sobotę o godz. 15.00 Msza Święta na "stawach św. Antoniego", na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
  • W niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego - dodatkowa Msza św. w Bazylice o godz. 15.00.
    
4. Dziękujemy również za wszystkie dary do kuchni złożone podczas święcenia pokarmów we wszystkich miejscowościach parafii.
5. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.
6. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
7. Z radością, pragniemy poinformować, że w marcu br. została sfinalizowana spłata dachu na klasztorze oraz dokonano odbioru do użytku. Wysokość długu za dach klasztorny wyniósł od 1 lipca 2017 r. do kwietnia tego roku 205. 953 zł i 84 gr. Mamy jeszcze do spłaty 51.346 zł za dach na krużganku i kaplicy św. Franciszka obok Bazyliki. Do tej pory spłaciliśmy 35 tyś zł. Wszystkim - staropolskie Bóg zapłać za pomoc. Informujemy również, że rozpoczęte w ubiegłym roku prace przy ścianie frontowej klasztoru będą trwały kilka miesięcy. Kosztorys tych prac wyniesie ok. 170 tyś zł. Niech jubileusz 100 -lecie powrotu ojców bernardynów do Radecznicy obudzi w naszych sercach pragnienie jedności.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg odwołał do wieczności Śp. Aleksandra Kosika z Latyczyna. Różaniec we wtorek o godz. 13.00. Pogrzeb o 13.30.
  Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek....

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści