Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
VII Niedziela zwykła
23.02.2020 r.


1. Dzisiaj VII Niedziela zwykła. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.
2. Dziś dzień Imienin o. Polikarpa. Życzymy Mu wszelkiego dobra i Błogosławieństwa Bożego oraz życzliwości od ludzi. Msza imieninowa w poniedziałek - patrz niżej.
Także dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień modlitw o Trzeźwość.

Zapraszamy w piątki Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o 6.30 i 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po sumie oraz Drogę Krzyżową o godz. 9.30. którą poprowadzą grupy w porządku z lat ubiegłych.
W I Niedzielę WP - FZŚ,
w II Niedzielę WP - mieszkańcy Gruszki Zaporskiej,
w III Niedzielę WP - mieszkańcy Gaju Gruszczańskiego,
w IV Niedzielę WP - mieszkańcy Zaporza,
w V Niedzielę WP - mieszkańcy Latyczyna,
w Niedzielę Palmową - mieszkańcy Radecznicy.
W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - j. w.
  • W poniedziałek - o godz. 7.00. zapraszamy na Mszę św. imieninową o. Polikarpa, by podziękować Jezusowi Chrystusowi, za dar życia zakonnego, kapłańskiego i pracę katechetyczną dla dzieci, młodzieży w naszej parafii.
  • We wtorek - o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
    Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość.
  • W środę - rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo popiołu i obrzęd posypania naszych głów. Również w środę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do soboty. Program rekolekcji jest wyłożony na ołtarzach bocznych. Można także uzyskać informacje o programie rekolekcji na stronie internetowej - ZOBACZ. W środę popielcową obowiązuje post ścisły!!!, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te które ukończyły 18 rok życia, aż do 60-go roku życia.
  • W czwartek - dzień powszedni.
  • W piątek - O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę - zakończenie rekolekcji.
  • W przyszłą niedzielę - o 7.00. Godzinki o Męce Pańskiej, a na Mszy św. o godz. 10.00. Msza św. w int. żołnierzy niezłomnych i wyklętych.

4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego Patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Bóg zapłać za wszystkie dary do kuchni klasztornej złożone w minionym tygodniu z Latyczyna i Radecznicy.
7. Zapraszamy chłopców na ministrantów do służenia przy ołtarzu. Spotkanie formacyjne w każdą sobotę o godz. 10.00.
8. W dniach 20 - 28 czerwca 2020 roku, jest planowana pielgrzymka do Medjugorie. Bliższych informacji udzielamy, w zakrystii lub na stronie Internetowej klasztoru.
9. W dniu 7 czerwca w Warszawie będzie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści