Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
XXVIII Niedziela Zwykła
14.10.2018 r.

         
1.Dzisiaj przeżywamy 28 niedzielę zwykłą w ciągu roku kościelnego. Serdecznie wszystkim witamy - pielgrzymów i naszych parafian. 40 lat temu - 16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła został papieżem. Pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra, który nie pochodził z Włoch od czasów Hadriana VI, którego pontyfikat trwał w latach 1522 - 23. Hasło tegorocznego XVIII Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa" i w jego ramach odbędzie się dzisiaj zbiórka przed świątyniami do puszek na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
2. Miesiąc październik to czas modlitwy różańcowej w naszych parafiach, w rodzinach. W naszej bazylice modlitwa różańcowa o godz. 16.30 a następnie Msza święta o godz. 17.00.
3. W tym tygodniu:
  • W niedzielę - po sumie zmiana tajmnic Kół Żywego Różańca oraz procesja różańcowa.
  • W poniedziałek - św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • We wtorek o godz. 7.30. czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz. 8.00 i 17.00 Msza św. zbiorowa sprawowana w tych intencjach.
    Wieczorną Eucharystię transmituje Katolickie Radio Zamość. Także dziś wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W środę - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty.
  • W piątek wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera. O godz. 15.00. Msza św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego o trzeźwość w naszym narodzie i w naszych rodzinach. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 12.00. w intencji Rodziny Franciszkańskiej.
4. Dziękujemy za wszystkie dary do naszej kuchni klasztornej.
5. Jak co roku tak i w tym 19 października odbędzie się zbiórka płodów rolnych na potrzeby klasztoru i naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki w miejscowościach parafii i dostarczenie tychże darów do klasztoru na godz. 16.00. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom z serca dziękujemy.
6. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, z darem naszej zakonnej modlitwy.

Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści