Ogłoszenia - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Ogłoszenia
Niedziela Palmowa
2.04.2023 r.


1. Serdecznie witamy pielgrzymów i parafian oraz pielgrzymów duchowych w naszym sanktuarium i życzymy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Antoniego naszego Patrona.

2. Dziś jest Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy Świętej. Dzisiaj nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzą mieszkańcy Radecznicy. Po sumie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Wieczorna Eucharystia o godz. 18:00. Dziś od godz. 11:00 do godz.12:00 drużyna harcerska działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Antoniego w Radecznicy, będą prowadzić kiermasz ozdób wielkanocnych.
W Niedziele WP Droga Krzyżowa prowadzona wg. ustaleń z lat ubiegłych.  Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
W I Niedzielę WP - FZŚ,
w II Niedzielę WP - mieszkańcy Gruszki Zaporskiej,
w III Niedzielę WP - mieszkańcy Gaju Gruszczańskiego,
w IV Niedzielę WP - mieszkańcy Zaporza,
w V Niedzielę WP - mieszkańcy Latyczyna,
w Niedzielę Palmową - mieszkańcy Radecznicy.
Za udział w nabożeństwach pasyjnych można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś o godz. 9:00 w kaplicy św. Franciszka Msza św. dla chorych i personelu z naszego szpitala.
Dzisiaj zapraszamy na Eucharystię na godz. 15:00 aby się modlić o ustanie pandemii.

W Wielkim Tygodniu spowiadamy od godz. 6:30 do 9:00 i po południu od godz. 16:00 do 19:00.

Msze Święte wieczorne w kwietniu o godz. 18:00.

Codziennie po Mszy świętej o godz. 8:00 do 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru na wymianę instalacji elektrycznej w klasztorze i schody pokutne a zwłaszcza na zakup drewna dębowego.   

Wszystkie Msze Święte z bazyliki są transmitowane przez internet, YouTube - RADECZNICA BAZYLIKA ŚWIĘTEGO ANTONIEGO. Możemy także znaleźć odpowiednie przekierunkowanie do transmisji Mszy Świętej, na naszej stronie internetowej klasztoru.

3. W tym tygodniu:

  • W niedzielę - j. w.
  • W Poniedziałek Wielkiego Tygodnia - od godz. 9:00 objazd chorych w naszej parafii. W Wielkim Tygodniu - spowiedź święta w bazylice od godz. 6:30 do 9:00 a po południu od godz. 16:00 do 19:00.
  • We Wtorek Wielkiego Tygodnia - o godz. 7:30 czytanie próśb do świętego Antoniego. O godz 8:00 i 18:00 Msza św. Zbiorowa w tych intencjach.   
  • W Środę Wielkiego Tygodnia -     
  • W Wielki Czwartek - nie ma Mszy Świętych porannych. Uroczysta Eucharystia o godz. 18:00. Po Mszy św. pierwsza część Gorzkich Żali i adoracja. Dziś jest dzień ustanowienia Eucharystii. Z tej racji wszystkim Kapłanom z okazji ich święta życzymy wszelkiego dobra i błogosławieństwa od Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.    
  • W Wielki Męki Pańskiej - Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny o godz. 17:15. Droga krzyżowa o godz. 17:30. Liturgia o godz. 18:00, a później II i III część Gorzkich żali. Ofiary są składane na sanktuaria w Ziemi Świętej. Liturgia Wielkiego Piątku w kościołach filialnych w Chłopkowie i Podlesiu o godz. 15:00.
  • W Wielką Sobotę - poświęcenie pokarmów od godz. 7:00 do 12:00. Na wioskach naszej parafii: Chłopkowie godz. 8:00, w Latyczynie o godz. 9:00, w Gruszce Zaporskiej o godz. 10:00, w Podlesiu Dużym o godz. 11:00, w Podlesiu Małym godz.12:00 i w Zaporzu o godz. 12:30. W Gaju Gruszczańskim o godz. 13:00. Liturgia w Bazylice, o godz. 19:00. Przed Liturgią o godz. 18:30 - nowenna do Bożego Miłosierdzia.    
  • W przyszłą niedzielę - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja w bazylice o godz. 6:00, a w Chłopkowie i Podlesiu o godz. 7:00. W bazylice nie ma Mszy Świętej o godz. 7:30.4. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny czy Urodziny, składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień. Niech Pan błogosławi Wam w nadchodzącym tygodniu.
5. Zachęcamy do składania świadectw odnośnie łask wyproszonych przez wstawiennictwo św. Antoniego, naszego patrona. W przyszłości te świadectwa będą okazją do wydrukowania nowego opracowania o naszym sanktuarium.
6. Dziękujemy za wszystkie dary i ziemiopłody do klasztoru. Dziękujemy za wszystkie ofiary na konto klasztoru, które zostanę przeznaczone na zakup drewna dębowego na schody pokutne.
7. Staropolskie Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom. Niech św. Antoni - patron tego miejsca świętego wyprosi wiele łask Bożych dla Waszych rodzin. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. Dla wszystkich którzy pragną wspomóc sanktuarium dane do konta mogą znaleźć TUTAJ.
8. Pierwsza Komunia Święta w przyszłym roku 2023 odbędzie się 7 maja.
9. W sklepiku klasztornym są do nabycia: baranki i świece na stół wielkanocny. Ofiary są przeznaczone na Caritas naszej diecezji.
Ogłoszenia stałe

- Wszystkich przybywających na miejsce objawień św. Antoniego z Padwy zachęcamy do modlitwy za ojczyznę.

- Prośba o składanie świadectw o łaskach i cudach, oraz o opisywanie wot składanych w zakrystii i do skarbon.

- W związku z tym, że Sanktuarium nasze jest Bazyliką, czyli Kościołem papieskim przypominamy, że wieczorne Msze św. w soboty i w wigilie uroczystości będą już niedzielnymi z kazaniem i wyznaniem wiary. Jest to Msza dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedziele lub uroczystości we Mszy św.

- Przez cały rok w naszej wspólnocie zakonnej odprawiamy tzw. kwartalne msze święte za zmarłych współbraci, przyjaciół i dobrodziejów oraz co piątek modlimy się w tej intencji nabożeństwem drogi krzyżowej w kaplicy domowej.

- W czasie trwania roku szkolnego na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 wygłaszane będzie okolicznościowe kazanie dla dzieci i młodzieży.
Wróć do spisu treści