2020 r. - Klasztor OO. Bernardynów, Bazylika św. Antoniego Padewskiego

22 - 463 Radecznica
Tel.: 84 68 18 015; +48 517 843 561
ul. Klasztorna 6

Sanktuarium i Bazylika św. Antoniego

Klasztor OO. Bernardynów w Radecznicy

Zawartośc strony
Przejdź do treści
Archiwum > Wydarzenia dawniej
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM
Modlitwy przy świątecznym stole które należy odmówić a można je pobrać poniżej

                 


Rozpoczął się remont "Wielkich Schodów" pokutnych. Trwają prace przy renowacji elewacji zewnętrznej, odwodnienia fundamentów. Planowane jest także malowanie. Zdjęcia z aktualnie prowadzonych prac można zobaczyć poniżej.


W dniu 28 czerwca na Mszy Świętej o godz. 12:00 ośmioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię Świętą.Za tydzień 2 sierpnia przypada odpust Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.
Święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli związane jest z bazyliką Matki  Bożej Anielskiej pod Asyżem. Porcjunkula, czyli „kawałeczek”, „drobna  część”, to niewielka kapliczka, która obecnie mieści się w tej świątyni.
Odpust zupełny Porcjunkuli wiąże się z podaniem, według którego Matka  Boża, ukazując się św. Franciszkowi w otoczeniu aniołów, miała  powiedzieć, że w zamian za jego gorliwość w staraniach o zbawienie dusz,  może on poprosić o łaskę, jaką zechce. Św. Franciszek prosił, aby  wszyscy, po odbytej ze skruchą spowiedzi i po nawiedzeniu kaplicy  Porcjunkuli, mogli otrzymać odpust zupełny i przebaczenie wszystkich  grzechów.

Tego dnia można uzyskać odpust zupełny, tzw, Porcjunkuli. Czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia święta i modlitwa według int. Ojca Świętego. Należy wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak pełnej tego rodzaju dyspozycji, lub jeżeli powyższe warunki nie wszystkie są spełnione, to odpust będzie cząstkowy. Spowiednicy mają władzę zamieniania, w wypadku przeszkody, czy to przepisanej czynności, czy też warunków.


Ks. Jarosław Nowak, proboszcz parafii Mokrelipie zaprasza na dziękczynną Drogę Krzyżową w Niedzielę 2 sierpnia o g. 15.00, w intencji za opiekę nad naszymi parafiami i gminą Radecznica oraz Sułów w okresie pandemii.
Poniżej można pobrać program spotkania modlitewnego.

W niedzielę 09.08.2020 r. do naszej bazyliki przybył o. Stanisław Narcyz Klimas OFM aby zaprezentować swoją książkę pt.
AUTENTYCZNOŚĆ BOŻEGO GROBU W JEROZOLIMIE. Będzie można ją nabyć. Więcej informacji na stronie CALVARIANUM Wydawnictwo oo. Bernardynów

O. Narcyz w kazaniach wygłoszonych w czasie Mszy świętych przybliżył nam swoje przeżycia z Jerozolimy.
Poniżej można słuchać kazanie wygłoszone w sobotę 08.08.2020 r. Plik MP3

   
- Organizator - Pan Henryk Świąder organizuje w dniach 28-30.08.2020 r. pielgrzymkę - wyjazd z Biłgoraj, przez Kalwaria Zebrzydowska - Ludźmierz - Zakopane - Góra św. Anny - Gniechowice - Trzebnica - Kalisz - Św. Krzyż - Biłgoraj.
Szczegóły poniżej - pliki programu pielgrzymki do pobrania.

Program pielgrzymki do pobrania dokument WORD  Pobierz

Program pielgrzymki do pobrania dokument PDF      Pobierz


Z przykrością zawiadamiamy że 17 XI w klasztorze w Leżajsku, po godz. 13.00, w wieku 87 lat, zmarł nagle o. Mariusz Lepianka. Przeżył w zakonie 70 lat, w kapłaństwie 62 lata.

Pogrzeb śp. O. Mariusza Lepianki odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku w czwartek 19. XI. 2020
- 10.00 - Jutrznia za zmarłego;
- 10.30 - Msza św. pogrzebowa;
- Po Mszy św. odprowadzenie ciała na miejscowy cmentarz zakonny.
DOBRY JEZU A NASZ PANIE, DAJ MU WIECZNE ODPOCZYWANIE !

Od 1 października 2020 nie przyjmujemy grup ani pojedynczych pielgrzymów na noclegi  DO ODWOŁANIA w związku z epidemią koronawirusa covid-19

W dniu 21 listopada, w przyszłą sobotę o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Niepotrzebny sprzęt można przywieść już w piątek. Akcja jest wsparciem finansowym dla polskich misjonarzy.Wróć do spisu treści